O chovatelské stanici

Chovatelská stanice Fragoletta je nově založená malá rodinná stanice, která se soustřeďuje zejména na odchov malého počtu vrhů z pečlivě vybíraných spojení.Naše chovatelská stanice italských chrtíků nemůže být „italštější“ než je. Tak jako každá stanice i tato má svůj příběh. 

Vše začalo pořízením vysněné fenky Sophia na Klínkách, o které se více dočtete v sekci O mně a mé smečce a také v sekci chovné fenky. Rozhodnutí o založení stanice jako takové bylo učiněno již před rokem při stavbě rodinného domu, ale pak přišlo čekání na kolaudaci domu, stěhování a vyřizování adresy, aby byla stanice registrována již v novém domě. Následovalo vymýšlení názvů a odesílání papírů, což bylo velmi těžké, jelikož tutově nejlepší názvy už byly obsazeny a ostatní pořád nebyly to pravé. Až jsme byly vloni na dovolené v Itálii s naší italačkou Sophinkou a na terase hotelu La Goletta jsme trávili poslední dovolenkový večer s italským šampaňským prosseco s jahodami a tak došlo ke spojení krásného večera v krásném hotelu Goletta a jahod ze šampaňského – italsky Fragola a vznikla stanice Fragoletta, která nám připomíná krásné italské chvíle :-)
Protože má Sophia skvělou povahu, je zdravá, má skvělé dostihové předpoklady i výsledky, také trochu té výstavní kariéry za sebou, je po skvělých rodičích a stará se o každého pejska v naší smečce velmi poctivě, rozhodla jsem se založit chovatelskou stanici právě na ní ,jako první chovné fence v naší rodině. Moje chovatelská stanice je malá, rodinná a hlavně pro radost. Cílem je odchovávat s velkou dávkou lásky zdravé a povahově skvělé jedince.